Cyklo DIVOčiny

Cyklo DIVOčiny sú naša srdcovka. Séria detských amatérskych pretekov, kde si decká v priebehu roka zasúťažia v rámci mesta Trenčín na 4 rôznych miestach v 4 rôznych cyklistických disciplínach. Svet UCI aj SZC je pre nás malý, preto sme si okrem Časovky a XC vymysleli aj 2 vlastné jedinečné kategórie a síce „Vertikál“ – lesné preteky do vrchu a „Tour de Horyzonty“ – preteky na okruhu cez prekážky.

Nemáme však ambície konkurovať profesionálnemu pretekárskemu športu, naše preteky sú pre všetky deti, bez ohľadu na ich vybavenie a aktuálne zručnosti. Stačí len dobrá nálada, chuť súťažiť a stihnúť sa včas zaregistrovať 😉 Preteky organizujeme bez profesionálnych časomier, čipov a drahých štartovných a aj preto máme obmedzenú kapacitu súťažiacich, ktorú dokážeme s našim entuziazmom ešte zvládnuť 🙂 Nie že by nás nebavili výkony, ale viac nás baví tá radosť a detské úsmevy a tak by sme chceli, aby to aj zostalo. Len pre zábavu!

V roku 2023 sa môžete tešiť na nasledovné dátumy:

13.máj – Časovka (hrádza na Ostrove v Trenčíne)

Výsledky 1. kola nájdeš tu:

Časovka výsledky

 

17. jún – XC (lesopark Brezina v Trenčíne – Tarzania)

Výsledky 2. kola nájdeš tu:

XC výsledky

 

23.september – Vertikál (lesopark Brezina v Trenčíne – Kozí vrch)

 

11.november – Tour de Horyzonty (priestor medzi starým a novým železničným mostom, so vstupom od parkoviska Mestskej krytej plavárne)

Registrácia – Tour de HoryZonty

 

Pre viac informácii sleduj:

https://www.facebook.com/divozdruzenie/

https://www.instagram.com/divozdruzenie/

 

Pokiaľ sa ti myšlienka našich DIVOčín páči a máš nápad, ako by si ju vedel podporiť, napr. darovaním sponzorských cien pre detských víťazov, zabezpečením občerstvenia pre súťažiacich a povzbudzujúcich, materiálu pre vybudovanie prekážok atď. môžeš nás kontaktovať na divo@divozdruzenie.sk